fot. szkuner.pl

Powiat pucki przejął nieodpłatnie udziały w spółce Szkuner, która posiada we Władysławowie port, stocznię oraz kutry. Minister Skarbu Państwa podpisał w Warszawie umowę w tej sprawie ze starostą puckim Wojciechem Dettlaffem i wicestarostą Andrzejem Sitkiewiczem.

fot. szkuner.pl

Jak informuje MSP, umowa dotyczy  nieodpłatnego przeniesienia praw z udziałów spółki Przedsiębiorstwa Połowów i Usług Rybackich Szkuner Sp. z o.o. z siedzibą we Władysławowie na rzecz Powiatu Puckiego. Ma się to przyczynić do rozwoju nadmorskiego miasta, w którym Szkuner jest jedną z najważniejszych firm. Posiada największy w tej części wybrzeża Bałtyku port rybacki, marinę dla 20 jachtów, dużą stocznię, 6 kutrów rybackich, przetwórnię ryb oraz rozległe tereny inwestycyjne nad samym morzem.

fot. szkuner.pl

– Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami zaprosimy burmistrza Władysławowa do wspólnego opracowania planu rozwoju spółki oraz udziału w realizacji programu rozwoju gospodarczego regionu poprzez poszerzenie zakresu usług spółki – deklaruje  Wojciech Dettlaff, starosta pucki. W spotkaniu u Ministra Skarbu uczestniczyła Lucyna Boike – Chmielińska, prezes zarządu Szkunera, która  uczestniczy w projekcie.

fot. Starostwo Powiatowe w Pucku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.