fot. uksjantargdynia.pl

Gimnastyczka Joanna Mitrosz, jako pierwszy sportowiec z Gdyni zdobyła kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich 2012 w Londynie. Dzisiaj otrzymała Nagrodę Prezydenta za wybitne osiągnięcia sportowe.

fot. uksjantargdynia.pl

Joanna Mitrosz wywalczyła kwalifikację olimpijską zajmując 8. miejsce w wieloboju podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w Montpellier. Będzie to jej drugi start na igrzyskach. W 2008 r. w Pekinie zajęła 16 miejsce w wieloboju. Jest absolwentką Zespołu Sportowych Szkół Ogólnokształcących w Gdyni, a obecnie studentką Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Gimnastykę artystyczną zaczęła trenować w wieku 5 lat w klubie „UKS JANTAR” Gdynia. Od samego początku jej trenerem jest Alicja Urbaniak, natomiast choreografem Barbara Pituch. Do dzisiaj zawodniczka ćwiczy na sali gimnastycznej w ZSSO.

Już jako juniorka zdobywała czołowe miejsca na podium, była Mistrzynią Polski w każdej klasie sportowej. W tym roku zdobyła po raz szósty z rzędu tytuł Mistrzyni Polski w wieloboju. Gdynianka, która z roku na rok poprawia swoje wyniki na arenie międzynarodowej, ma nadzieję na czołową „dziesiątkę” podczas igrzysk. Niedługo rozpocznie pracę nad nowymi układami, które zaprezentuje w przyszłym sezonie.

fot. Dorota Nelke

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.