fot. gk

Rośnie terminal gdańskiego lotniska im. Lecha Wałęsy. Konstrukcja głównego budynku jest już prawie gotowa – trwają prace wykończeniowe. Trasa Słowackiego prowadząca do portu lotniczego – mimo robót – jest już przejezdna.

fot. gk

Nowy terminal lotniska w Rębiechowie będzie otwarty już w kwietniu 2012 r., czyli w zaplanowanym terminie lub nawet wcześniej. Coraz większy ruch na gdańskim lotnisku oznacza konieczność jego rozbudowy. Futurystyczny terminal powstaje od ponad roku. Prace postępują w iście ekspresowym tempie. Nowy obiekt będzie cztery razy większy od funkcjonującego od 1997 r. budynku.

fot. gk

Tu trwają już tylko prace wykończeniowe i wyposażenie terminala. Zakończyła się budowa równoległej do pasa startowego drogi kołowania. Dzięki niej znacznie zwiększyła się  przepustowość pasa startowego. Powstała także nowa płyta postojowa dla samolotów. tu może stanąć nawet kilkanaście samolotów  typu Boeing 737 albo Airbusów. powstaje także nowy system nawigacyjny, który umożliwi starty w znacznie gorszych warunkach atmosferycznych, niż dotychczas.

fot. gk

Do tego pełną parą postępują prace przy budowie Trasy Słowackiego, która ułatwi dojazd do lotniska. W znacznej części – mimo trwającej budowy –  jest ona już przejezdna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.