mat. prasowe

Inżynier Walczak powraca. W czwartek (10 listopada) w gdyńskim Multikinie odbędzie się premiera trzeciej części przygód detektywa, polskiego Jamesa Bonda, współczesnego kapitana Żbika. Reżyserem filmu „Zemsta doktora La Morte” jest gdynianin Artur Tomczak. Wstęp na pokaz na zaproszenia.

mat. prasowe

Tym razem zdesperowany doktor La Morte spróbuje wystrzelić Polskę w kosmos. Akcja filmu rozgrywa się współcześnie, choć bohaterowie zatrzymali się w czasie w latach 70. Zdjęcia były kręcone m.in. w Gdyni, np. w Szpitalu Miejskim – z okna widać wieże Sea Towers.

Film powstawał 5 lat, zdjęcia trwały od 2008 r. Łącznie ze statystami zagrało w nim ponad 200 osób, głównie amatorów. Jedyną profesjonalną aktorką na planie jest Karolina Adamska – absolwentka Studium Wokalno-Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym w Gdyni, która wciela się w główną postać kobiecą. Doktora La Morte zagrał Wojciech Wentura (muzyk, performer), a Inżyniera Walczaka – Artur Tomczak.

Artur Tomczak – muzyk, aktor, reżyser, scenarzysta, producent filmów, na co dzień dj w sopockim klubie SPATiF. W 2006 r. ukończył Pomorskie Warsztaty Filmowe. Poprzednie części przygód Inżyniera Walczaka: „Kolia Księżnej Romanowej” i „Walczak Retro Agit” zdobyły sobie grono wiernych fanów

[youtube_sc url=http://www.youtube.com/watch?v=T9OvZcPOElc]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.