fot. sxc.hu

W wyniku okresowych badań pracowniczych u jednej z kobiet zatrudnionych w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Gdyni, stwierdzono gruźlicę. Aby chronić wszystkich bezpośrednio zagrożonych chorobą, badania przejdą wszystkie osoby, które mogły mieć z nią styczność.

fot. sxc.hu

Dyrektor szkoły Wojciech Wieczerzyński poinformował, że o przypadku gruźlicy natychmiast zawiadomiono sanepid. Niezwłocznie podjęte zostały działania związane z poddaniem wstępnej diagnostyce wszystkich uczniów oraz pracowników szkoły.

Opracowany został system i harmonogram działań: od najbliższego poniedziałku w gabinecie pielęgniarskim szkoły  uczniowie niepełnoletni (480 osób – gimnazjum i liceum) otrzymają próbę tuberkulinową , którą przeprowadzi Szpital Dziecięcy „Polanki”. Osoby pełnoletnie zaś (uczniowie i pracownicy) otrzymają ją w Poradni Pulmonologicznej Przychodni Śródmieście w Gdyni. Badania sfinansuje NFZ. W szkole przy współdziałaniu z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym podjęto szereg działań związanych z dezynfekcją budynku.

Szczególnie ważne jest, by wszyscy, którzy mieli kontakt z chorą skorzystali z możliwości diagnostyki, która umożliwi wczesne wykrycie ewentualnego zagrożenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.