fot. http://popr.com.pl

Już po raz dwunasty Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni kwestować będzie na miejskich cmentarzach komunalnych – na Witominie, w Małym Kacku i Kosakowie (a także po raz pierwszy na cmentarzu w Rumi).

fot. http://popr.com.pl

Pieniądze zebrane w dniach 29 października – 2 listopada przez wolontariuszy oraz osoby powszechnie szanowane i znane zostaną przeznaczone na budowę pierwszego na Pomorzu stacjonarnego hospicjum dla dzieci w Gdyni.

W akcji weźmie udział ok. 500 wolontariuszy, w tym uczniowie z kilkunastu gdyńskich szkół. Jak co roku dołączy do nich prezydent Gdyni Wojciech Szczurek wraz z przedstawicielami władz miasta, pracownikami magistratu, gdyńskimi artystami, sportowcami, dziennikarzami, którzy kwestować będą 1 listopada na cmentarzu w Witominie w godz. 12.00-14.00.

W ramach ubiegłorocznych Hospicyjnych Dni Listopadowych w Gdyni zebrano prawie 91 tys. zł, które przeznaczono na zakup niezbędnego sprzętu medycznego i środków opatrunkowych dla podopiecznych hospicjum. W  kwestach uczestniczyło ponad  450  wolontariuszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.