fot. Flickr/CC/abacusengine

Stowarzyszenie „Alternatywny Cypel” rozpoczyna dzisiaj nowy projekt, który ożywi kaszubskie tradycje zbierania „darów morza”.  To okazja do aktywnego spędzenia czasu, spacerów po plaży i przyjemnej nauki historii regionu.

fot. Flickr / abacusengine

– Bity ze strądu to przedsięwzięcie nawiązujące do dawnej kaszubskiej tradycji zbierania po sztormie przedmiotów („bit”) z plaży. Zbierano w ten sposób przedmioty z rozbitych żaglowców czy statków handlowych, ale i naturalne dary dane przez morze jak bursztyn – mówią o swojej akcji organizatorzy.

Przed wypadem na plażę, w siedzibie Stowarzyszenia odbędą się spotkania, dzięki którym uczestnicy dowiedzą się więcej jak szukać i czego w trakcie spacerów nad morzem. Następnie stworzona grupa rozpocznie regularne spacery po plaży odbywające się co kilkanaście dni, a także spacery tuż po sztormie.

– Na koniec z zebranych, zakonserwowanych i opisanych znalezisk stworzona zostanie wystawa tematyczna, której wernisaż planujemy na wiosnę lub lato 2012 roku – dodają organizatorzy.

Spotkania organizacyjno-informacyjne odbędą się 19 i 26 października oraz 2 listopada, zawsze o godzinie 17:00 w siedzibie Stowarzyszenia. Więcej informacji  pod adresem alternatywnycypel@gmail.com
oraz na blogu stowarzyszenia www.alternatywnycypel.blox.pl. Akcja nie jest finansowana z środków publicznych lub komercyjnych – wyłącznie dla dobrej zabawy.

mat. organizatorów

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.