fot. Arka TV

Kibice gdyńskiej Arki na starym betonowym murze, namalowali napis o długości 345 metrów. Wyrażający lokalny patriotyzm fragment piosenki, jest najdłuższym tego typu dziełem w Polsce.

fot. Arka TV

Na zaniedbany od dziesięcioleci mur oddzielający chodnik od lasu, kibice nanieśli tekst: „Tutaj pośród wzgórz, wśród fal, szumiących drzew, wyrosło piękne miasto wpisane w morski brzeg. Tu mój jedyny dom i tu pozostać chcę, tu wiele lat przeżyłem raz w słońcu, raz we mgle. Nadmorskie miasto – Gdynia moje miasto”.  To fragment piosenki gdyńskiej grupy United Patriots pt. „Gdynia”.

Aby przystąpić do pracy, kibice musieli najpierw oczyścić mur i jego otoczenie z dziko rosnących krzewów. Potem przystąpili do malowania. W sumie praca zajęła im 4 dni. Nad napisem pracowało kilkadziesiąt osób. Arkowcy pobili poprzedni rekord, który należał do kibiców Polonii Bytom – ich dzieło mierzy „zaledwie” 300 metrów.

Koszty farby, potrzebnej do stworzenia graffiti kibice pokryli w całości ze swoich pieniędzy. Największym problemem z jakim musieli się zmierzyć w trakcie przygotowań, były urzędowe zezwolenia. Na odpowiednie zgody czekali aż od 4 sierpnia.

[youtube_sc url=http://youtu.be/Cl9ct0uoEos]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.