fot. nadesłane

Niezwykłą uroczystość przeżywali 11 października br. pierwszoklasiści z Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Jana Heweliusza w Żukowie. W obecności dyrekcji, wychowawców oraz zaproszonych gości złożyli swe ślubowanie w Dworze Artusa w Gdańsku. Wydarzenie to wiązało się z czterechsetną rocznicą urodzin patrona szkoły, wielkiego gdańszczanina – Jana Heweliusza.

fot. nadesłane

Historię nadania imienia przypomniał były dyrektor tej placówki Jerzy Formela. Po ślubowaniu głos zabrali zaproszeni goście: Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Kościerzynie – Halina Uchman, która oprócz życzeń przeczytała także uczniom list skierowany do nich przez Pomorskiego Wicekuratora Oświaty- Elżbietę Wasilenko, zaś Burmistrz Gminy Żukowo, Jerzy Żurawicz, kierując ciepłe słowa pod adresem młodzieży, złożył również życzenia wszystkim nauczycielom z okazji zbliżającego się ich święta oraz wręczył Nagrody Burmistrza- dyrektorowi gimnazjum Józefowi Belgrauowi i dwóm nauczycielom: Wiolecie Piątkowski i Annie Bieleckiej-Mateji.

Całą uroczystość uświetnił występ uczennic: Weroniki Pryczkowskiej, Anny Wysockiej oraz studentki Akademii Muzycznej Igi Apollo. Na koniec wszyscy ustawili się do wspólnego zdjęcia i udali się do Ratusza Głównego Miasta, aby obejrzeć wystawę poświęconą Janowi Heweliuszowi.

Uczniowie i wychowawcy pragną podziękować także sponsorowi –Prezesowi Gminnej Spółdzielni S.CH. w Żukowie, Mieczysławowi Woźniakowi  za dofinansowanie  wyjazdu do Gdańska.

Nadesłała: Mirosława Żołna – Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Jana Heweliusza w Żukowie.

Galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.