nadesłane

Oprócz trzech zespołów muzycznych funkcjonujących przy Oddziale Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego w Baninie, działa jeszcze grupa kabaretowa pod nazwą „A Matizernoga!”. Należy do niej młodzież związana z grupą wokalną „Młodzëzna” oraz lektorami telewizyjnych lekcji, które można oglądać w TVTeletronik na www.teletronik.tv.

Wszystko zaczęło się od przedstawienia „Wrëjowanié w cemno”. Z tym spektaklem młodzież wielokrotnie występowała podczas festynów i zabaw integracyjnych, a także konkursów. Między innymi zdobyła Grand Prix Festiwalu Kaszubskiego Humoru „Szport mùszi bëc” w Kartuzach (2010) oraz I Powiatowego Przeglądu Kabaretów w Przywidzu (2010).

nadesłane

W bieżącym roku „A Matizernoga!” przygotowała nowy program oparty na dowcipach z książki Eugeniusza Pryczkowskiego „Bëlny szport wiele wôrt”. Układ nosi tytuł „Tegò jesz nie bëło”. Pierwszy raz z dużym powodzeniem zaprezentowano go podczas sobótek w Rębiechowie.

Grupę zaproszono także na drugą edycję przeglądu w Przywidzu. Kwestia organizacji wyjazdu nie była wcale prosta. Jest to bardzo uzdolniona młodzież. Dodatkowo występuje w gimnazjalnej grupie „To i owo”, z którą zdobywa znaczące sukcesy. Uczestnicy są bardzo zajęci różnymi występami w różnych formacjach. Ostatecznie udało się przygotować grupę w składzie: Weronika Pryczkowska, Robert Groth, Patryf Kreft i Patryk Pupacz. Sztandarowi członkowie kabaretu Marta Okrój i Szymon Jancen mieli tego dnia ważne zajęcia edukacyjne w innych miastach regionu.

Mimo pewnego osłabienia grupa wystąpiła bardzo udanie, nieoczekiwanie powtarzając ubiegłoroczny sukces. Ogromne gratulacje!

(jd)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.