mat. prasowe

Polscy i zagraniczni eksperci – wybitne postaci świata biznesu i nauki, cztery konferencje tematyczne, w tym po raz pierwszy panel środowiskowy – to podstawowe elementy niezwykle bogatego programu Międzynarodowego Forum Gospodarczego w Gdyni, które odbędzie się 14 października 2011 r. (piątek).

mat. prasowe

Panele tematyczne:

Gospodarka morska

 • temat przewodni: „Europejska zintegrowana polityka morska – perspektywa 2020-2050”
 • miejsce konferencji: budynek Asseco Poland, ul. Podolska 21 (godz. 9.00-15.00)
 • lider panelu: Sławomir T. Kalicki – Prezes Zarządu Inter Marine Sp. z o.o.

Organizatorzy zapraszają na trzy sesje tematyczne. Pierwszą otworzy prelekcja dotycząca wpływu różnych aspektów finansowania handlu zagranicznego na rozwój sektora gospodarki morskiej w Polsce i krajach Unii Europejskiej. Następnie omówione zostaną dokumenty poświęcone długoterminowej strategii UE w stosunku do możliwie szeroko pojętej gospodarki morskiej. W sesji drugiej zostaną przedstawione, na konkretnych przykładach z rynku trójmiejskiego, dwa duże projekty zagranicznych inwestycji portowych, realizowanych w różnych branżach. Sesja trzecia poświęcona będzie najnowszym trendom w usługach konsultingowo-projektowych dla przemysłu stoczniowego, jako szansy dla firm z rynku polskiego. W dalszej części poruszone zostaną kwestie związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi europejskiej gospodarki morskiej.

Przemysł czasu wolnego

 • temat przewodni: „Turystyka kulinarna – czyli przepis na sukces szlaków, imprez i produktów kulinarnych”
 • miejsce konferencji: prom Stena Line (godz. 9.30-16.00)
 • liderzy panelu: Anna Somorowska, Hubert Gonera Landbrand S.C.

Kulinaria stały się hitem w miastach i regionach, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Powstają kulinarne szlaki i festiwale. Jak je zorganizować? Jak zaprosić branżę gastronomiczną? Jak wypromować wśród mieszkańców i turystów z całego kraju? Jak stworzyć polską markę kulinarną? Panel przekaże praktyczne wskazówki tym, którzy właśnie myślą o stworzeniu produktu turystycznego, opartego o kulinaria w swoim regionie czy mieście. Odbędą się również dyskusje jak wywołać ogólnoeuropejską modę na polskie kulinaria w kontekście Euro 2012.

Panel środowiskowy

 • temat przewodni: „Gospodarowanie odpadami – teoria i praktyka”
 • miejsce konferencji: Hotel Nadmorski, ul. Ejsmonda 2 (godz. 9.00-16.30)
 • lider panelu: Izabela Wołosiak – Wiceprezes Zarządu Eko Dolina Sp. z o.o.
 • współpraca: Agnieszka Spodzieja, Eko Dolina Sp. z o.o.

W tym roku jeden z paneli Forum Gospodarczego poświęcony będzie sukcesom i problemom związanym z zagospodarowaniem odpadów. Gdynia, jako członek Komunalnego Związku Gmin „Dolina Redy i Chylonki” oraz udziałowiec spółki Eko Dolina, posiada wielkie doświadczenie i ma dalsze plany rozwojowe dotyczące systemu gospodarki odpadami, zarówno w dziedzinie zbiórki, transportu, jak i unieszkodliwiania i odzysku odpadów. Konferencja dotyczyć będzie przede wszystkim problematycznego tematu zagospodarowania frakcji energetycznej odzyskanej z odpadów komunalnych, której po roku 2013 nie będzie można składować, a z którą zakłady zagospodarowania odpadów mają problemy. Panel ma przybliżyć problematykę odpadową, związaną również z segregacją odpadów, zbiórką selektywną oraz odpadami niebezpiecznymi.

Przemysły kreatywne

 • temat przewodni:„DESIGN FOR A BETTER LIFE / Projektowanie na rzecz lepszej jakości życia”
 • miejsce konferencji: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, al. Zwycięstwa 96/98 (godz. 9.30-15.55)
 • lider panelu: dr hab. Marek Adamczewski
 • współpraca: Ewa Janczukowicz-Cichosz, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny

Projektowanie dla lepszej jakości życia – design for a better life – to projektowanie ukierunkowane na świadome kształtowanie równowagi pomiędzy wzrostem ekonomicznym, dbałością o środowisko i rozwojem społeczeństwa. Jakość życia to także jakość przestrzeni publicznej. Dobrze zaprojektowana – wygodna, dostępna, bezpieczna, estetyczna – daje podstawę do zapewnienia jej mieszkańcom równych szans we wszystkich aspektach życia. Jak miasto może podnieść poziom życia mieszkańców poprzez wykorzystanie designu? Co zrobić, aby otaczająca nas architektura, przedmioty codziennego użytku, usługi, kultura i informacja były dostępne i przystosowane do każdego mieszkańca miasta?

UWAGA! Forum ma otwartą formułę. Do dyskusji podczas paneli może się włączyć każdy. Udział w nich jest bezpłatny – wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny na stronie internetowej: www.forum.gdynia.pl . Tam też znajdują się szczegółowe informacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.