fot. Wilno Heriatge Society

Kanadyjska organizacja Wilno Heritage Society ma nowego przewodniczącego. Po czternastu latach ze swojej funkcji ustąpił znany działacz kaszubski David Shulist. Jego miejsce zajął inny Kaszuba – Peter Glofcheskie.

Zmiany w kanadyjskiej organizacji Wilno Heritage Society, która od lat zajmuje się promocją języka i kultury kaszubskiej. Po kilkunastu latach z funkcji przewodniczącego ustąpił David Shulist, który od ubiegłego roku jest burmistrzem Madawaska Valley w prowincji Ontario.

fot. Wilno Heriatge Society w Barrys Bay

– Ostatnie 14 lat mojego życia było wspaniałym czasem, którego nigdy nie zapomnę – powiedział na zakończenie David Shulist – Rezygnacja z tej funkcji była ciężką decyzją, ale czuję że to właściwy czas na kogoś nowego, z nową wizją i zapałem.

Podczas jesiennego spotkania organizacji w dniu 25 września członkowie Wilno Heritage Society wybrali nowego przewodniczącego, którym został Peter Glofcheskie. – Peter jest dumnym Kaszubą i ma ogromną wiedzę o kaszubskich korzeniach – powiedział o swoim następcy Shulist.

Peter Glofcheskie przyznał, że funkcję przewodniczącego Wilno Heritage Society przyjął z  dozą niepewności. – Pasja i oddanie jakie David włożył w lata swojego przewodnictwa w Wilno Heritage Society są nie do powtórzenia. Jest tylko jeden 'Johny Kashub” – powiedział Glofcheskie.

Członkowie organizacji uroczyście pożegnali Davida Shulista.  – Jest nam smutno żegnać Davida, który od wielu lat inspirował nas swoja pasją i przyczynił się do spełnienia marzeń o miejscu przypominającym Kaszuby i oddającym hołd naszym kaszubskim korzeniom.

 

1 KOMENTARZ

  1. Gratulacje dla nowego przewodniczącego, którym jest Peter Glofcheskie i życzenia udanej
    współpracy z Kaszubami nad Bałtykiem.

    Marian

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.