fot. YouTube

„Więcej nas w samochodzie – mniej pojazdów na drodze” z tym hasłem Trójmiasto stara się odkorkować zatłoczone ulice. Jednym ze sposobów są wspólne dojazdy i powroty do i z pracy.

Stojąc w korkach marnujemy cenny czas, frustrując się i wkurzając na innych wokół. Zamiast jechać samemu możemy zaoferować podwiezienie trzem osobom, tym samym o trzy auta mniej na drodze.

[youtube_sc url=http://youtu.be/VFWj7jWpAbM]

Przyłączyć się do akcji może każdy. Ze strony jednymautem.pl zostaniemy przekierowani automatycznie na stronę trojmiasto.pl, gdzie można umieścić bezpłatne ogłoszenie wspólnych dojazdów. Zarówno kierowca, użyczając miejsca w samochodzie, jak i pasażer poszukujący osób jadących w tym samym kierunku. Akcja cieszy się dużym powodzeniem, rozpoczęła się z dniem 20 września, a dzień później umieszczonych zostało ponad siedemdziesiąt ogłoszeń, w których można wybierać i dopasować swój cel podróży. Opisany sposób zbiegł się z Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu, który jak najbardziej propaguje takie rozwiązania.

fot. YouTube

Więcej osób w jednym samochodzie, powinno chociaż w minimalnym stopniu odkorkować trójmiejskie ulice. A tym samym pozwoli niektórym osobom zaoszczędzić na dojazdach do pracy. Partnerami akcji jest 11 instytucji z Trójmiasta, którzy jako znaczący na rynku pracodawcy sprzyjają inicjatywie: Energa SA,YOUNG DIGITAL PLANET SA, SAUR NEPTUN GDANSK SA, C. HARTWIG GDYNIA SA, Gdańska Stocznia Remontowa im.Józefa Piłsudskiego SA, CRIST SA, IKEA Retail Sp. z o.o. , GEOBAN SA, OCEANIC SA, Sony Pictures Global Business Services, ZTM oraz urzędy miejskie: Gdańska, Sopotu i Gdyni.

Honorowy patronat nad akcją Jednym Autem objęli Prezydenci Gdańska, Sopotu i Gdyni: Paweł Adamowicz, Jacek Karnowski, Wojciech Szczurek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.