fot. CH Wzgórze

Po wielu miesiącach zawirowań i komplikacji ruszy wreszcie rozbudowa Centrum Handlowego Wzgórze w Gdyni. Powstanie tam nowe kino i prawie 300 sklepów.

fot. CH Wzgórze

Rozbudowa CH Wzgórze stanęła z powodu kryzysu. Banki nie chciały finansować olbrzymiej inwestycji. Część sklepów wyniosła się z popularnego centrum, do którego klientów przyciąga jedynie popularny Real. Po dwóch latach budowa ruszy jednak ponownie i to już za kilka tygodni. Inwestor właśnie uzyskał finansowanie – ponad 136 mln euro. – Finansowanie projektu zapewnią dwa polskie banki: Pekao BP oraz BZ WBK.  – Centrum Handlowe Wzgórze w Gdyni uzyskało kredyt na przebudowę i rozbudowę obiektu – potwierdza Anna Skrocka z firmy Mayland Real Estate, która jest inwestorem gdyńskiego obiektu. W trzecim kwartale 2013 roku centrum ma być gotowe. Powstanie tu łącznie 270 sklepów. Właściciele liczą na ściągnięcie kolejnych handlowców, gdyż obecnie obiekt wynajęty jest w 70 proc. Ma w tym pomóc m.in. całkowita zmiana wyglądu 550-metrowej fasady.

fot. CH Wzgórze

Jak informuje inwestor centrum ma się skupić wokół otwartego, wewnętrznego placu. Wokół niego znajdą się restauracje, kawiarnie, kręgielnia i sześciosalowe kino, które może być jedną z największych atrakcji centrum. Zajmie ponad 2,8 tys. m kw., znajdzie się w nim ponad 1000 foteli dla widzów i dwa projektory w technologii 3D.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.