fot. Krzysztof Godlewski/aviateam.pl

Zawody na celność zrzutu tratwy ratowniczej w wykonaniu załóg samolotów patrolowych Bryza oraz pokaz śmigłowca Mi-14, który zwalcza okręty podwodne – to główne atrakcje pikniku lotniczego, który odbędzie się na lotnisku Marynarki Wojennej w Siemirowicach.

Piknik odbędzie się w piątek, 16 września, w godzinach od 11.00 do 15.00 w 44. Bazie Lotnictwa Morskiego w Siemirowicach. Jednostka obchodzi tego dnia 55. rocznicę lądowania pierwszego samolotu na tym lotnisku. W programie dnia otwartego bazy przewidziano zawody załóg samolotów patrolowych Bryza na celność zrzutu tratwy ratunkowej oraz pokaz śmigłowca zwalczania okrętów podwodnych Mi-14PŁ. Będzie można także obejrzeć samoloty i śmigłowce lotnictwa Marynarki Wojennej oraz uzbrojenie i wyposażenie  żołnierzy, sprzęt ratowniczy, sprzęt i uzbrojenie baterii przeciwlotniczej. Będzie można również uzyskać informacje na temat służby w Narodowych Siłach Rezerwowych.

fot. Krzysztof Godlewski/aviateam.pl

44. Baza Lotnictwa Morskiego powstała 1 stycznia 2011 roku z 44. Bazy Lotniczej Marynarki Wojennej, 29. Darłowskiej Eskadry Lotniczej i 30. Kaszubskiej Eskadry Lotniczej. Do głównych zadań bazy należy rozpoznanie i wskazywanie celów okrętom, zwalczanie okrętów podwodnych, zabezpieczenie ratownicze polskiej strefy poszukiwania i ratownictwa na morzu oraz monitoring ekologiczny Polskiej Strefy Ekonomicznej na Bałtyku. Na wyposażeniu jednostki znajdują się samoloty patrolowo – rozpoznawcze An-28B1R i An-28B1RM Bis, samoloty monitoringu ekologicznego An-28E bazujące na lotnisku w Siemirowicach oraz śmigłowce zwalczania okrętów podwodnych Mi-14PŁ, śmigłowce ratownicze Mi-14PŁ/R i W-3RM „Anakonda” oraz śmigłowce Mi-2 stacjonujące na lotnisku w Darłowie.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.