fot. nadesłane

Cztery złote i dwa srebrne medale wywalczył w Nowym Jorku podczas największej i najbardziej prestiżowej imprezy sportowej dla przedstawicieli służb mundurowych, Word Police & Fire Games` 2011 ppor. SG Marek Krawczyk z Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.

Word Police and Fire Games odbywają się cyklicznie co dwa lata. W zawodach uczestniczyło 16 tysięcy mundurowych zawodników z 75 państw, rywalizując w 69 dyscyplinach sportowych.  W tym roku gospodarzem zmagań był Nowy Jork (26 sierpnia – 5 września). Nieprzypadkowo właśnie to miasto było organizatorem wyjątkowej, bo przypadającej w 10 rocznicę zamachu terrorystycznego na World Trade Center olimpiady. Miała ona charakter memoriałowy, ku pamięci bohaterskich funkcjonariuszy, którzy oddali życie niosąc pomoc ofiarom zamachu.

fot. nadesłane

Ppor. SG Marek Krawczyk, wielokrotny olimpijczyk w pływaniu, wystartował w tych zmaganiach sześć razy. W stylu klasycznym na 50 metrów wywalczył złoto z czasem 0:29,32 s. Najlepszy był również w pływaniu stylem klasycznym na 100 metrów, pokonując ten dystans w czasie 1:04,16 s. Dało mu to drugi złoty medal. Bezapelacyjnie najlepszym zawodnikiem Word Police & Fire Games gdańszczanin okazał się także w sztafetach ze strażakami: w stylu dowolnym (3:42 min) i zmiennym (3:52 min), zdobywając pierwsze miejsce. W pływaniu na 50 metrów delfinem (0:27,49 s) i na 100 metrów stylem zmiennym zajął drugie miejsce, zdobywając srebrne medale.

– Ogromnie się cieszę z osiągniętych lokat, bo utwierdziły mnie w przekonaniu, że trwające przez cztery miesiące intensywne przygotowania nie poszły na marne – powiedział nam mistrz. – Spora w tym zasługa moich przełożonych ze Straży Granicznej, którzy mnie wspierali, pozwalali również na treningi w czasie mojej służby.

Marek Krawczyk jest dwukrotnym olimpijczykiem. Pierwszy raz w igrzyskach olimpijskich wziął udział w Atlancie w 1996 roku, podczas których zajął VI miejsce, potem w 2000 roku w Sydney, plasując się na 12 miejscu. W Word Police & Fire Games wystartował w 2005 roku w kanadyjskim Quebec, zdobywając cztery medale brązowe. Dwa lata później na tej samej olimpiadzie w Adelajdzie w Australii wywalczył cztery złote i jeden srebrny, ustanawiając trzykrotnie rekord świata służb policyjnych. W 1997 roku został wicemistrzem Europy, zdobywając puchar świata w pływaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.