fot. Starostwo Powiatowe w Lęborku

W dniach 3-4 września podczas VIII Jarmarku Wojewódzkiego pracownicy Starostwa Powiatowego w Lęborku, Portu Jachtowego oraz Centrum Informacji Turystycznej w Łebie promowali powiat na Piotrkowskiej w Łodzi, najdłuższej handlowej ulicy Europy.

fot. Starostwo Powiatowe w Lęborku

Była to okazja do degustacji regionalnych produktów rybnych Zakładu Przetwórstwa Rybnego ASAR z Łeby, promocji lokalnej kultury oraz turystycznych atrakcji powiatu. Łódzki jarmark organizowany przez Urząd Marszałkowski to największa impreza promocyjna w regionie. Jego podstawowym celem jest integracja społeczności regionu, kultywowanie i upowszechnianie folkloru oraz promocja i prezentacja twórczości artystycznej i ludowej.

Podobnie jak przed rokiem, tegoroczna impreza miała charakter ponadregionalny. Przez dwa dni wystawcy prezentowali ofertę turystyczną i kulturalną. Na wystawach i kiermaszach twórczości ludowej odwiedzający mogli zobaczyć oraz kupić wyroby rękodzieła artystycznego, przyjrzeć się pracy ich twórców, a także poznać kuchnię regionalną degustując lokalne przysmaki.

Galeria

fot. Starostwo Powiatowe w Lęborku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.