fot. wejherowo.pl

Nieuczciwa firma z Warszawy, podszywa się pod Urząd Miasta w Wejherowie i próbuje wyłudzić od przedsiębiorców pieniądze. Urząd Miasta przestrzega przed nieuczciwą firmą.

Urząd miasta w Wejherowie przestrzega przed pismami z nakazem wpłaty na konto kwoty w wysokości 115 złotych. Pisma do przedsiębiorców przychodzą z Krajowego Rejestru Pracowników i Pracodawców z siedzibą przy ul. Złotej 61 w Warszawie. Firma ta powołując się na ustawę o swobodzie działalności gospodarczej, ustawę z dnia 15 września 2000 roku oraz wewnętrzną uchwałę, prosi o „uregulowanie opłaty w wysokości 115 zł w nieprzekraczalnym terminie do 26 sierpnia 2011 roku.” Rzekomo opłata pobierana jest w związku z wpisem firmy do Ewidencji Działalności Gospodarczej. Do pisma dołączony jest wypełniony druk przelewu.

W związku z powyższym Urząd Miasta w Wejherowie informuje, że jedyną obowiązkową Ewidencję Działalności Gospodarczej na terenie miasta Wejherowa prowadzi Prezydent Miasta Wejherowa a od 1 lipca 2011 roku także Minister Gospodarki i za jego prowadzenie nie pobiera żadnych opłat. Tak więc żądanie jakichkolwiek opłat przez Krajowy Rejestr Pracowników i Pracodawców jest bezprawne i bezpodstawne.

fot. wejherowo.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.