fot. jaroslawwalesa.pl

Stan zdrowia Jarosława Wałęsy ustabilizował się. Europoseł  po piątkowym wypadku motocyklowym nadal przebywa w stanie śpiączki farmakologicznej. Wkrótce czeka go kilka operacji ortopedycznych.

Jarosław Wałęsa przeszedł pięciogodzinną operację kręgosłupa. Lekarze z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie mówią, że stan pacjanta znacznie się poprawił i jest stabilny. Na razie nie wybudzają go ze śpiączki. – Pacjent nadal leczony jest na oddziale intensywnej terapii i dla jego bezpieczeństwa nadal oddycha za niego respirator, ale także funkcje oddechowe mocno się poprawiły – mówi ppłk. dr Piotr Dąbrowiecki, rzecznik Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, gdzie leczony jest Jarosław Wałęsa. – Jego stan jest na tyle stabilny, że zagrożenie życia jest niewielkie.
Wiadomo jednak, że syn byłego prezydenta musi przejść kilka operacji ortopedycznych. Ma złamaną miednicę i wszystkie kończyny (kości udowe oraz przedramiona), a także  kilka żeber.  – Lekarze planują już kolejne zabiegi rekonstrukcyjne i najprawdopodobniej zostaną przeprowadzone jeszcze w tym tygodniu – dodaje ppłk. dr Dąbrowiecki.

fot. jaroslawwalesa.pl
 
 
 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.