fot. rzekareda.bnx.pl

Więźniowie z Aresztu Śledczego w Wejherowie wykonują prace na rzece Redzie oraz Bolszewce . Skazani udrożnią przepływ wody, co zapobiegnie trwającemu od lat zalewaniu prywatnych gruntów.

Do poprawy drożności wód w rzekach Reda i Bolszewka przyczynili się więźniowie Aresztu Śledczego. Codziennie rano dojeżdżają z Wejherowa i przez kilka godzin pracują nad brzegiem rzeki oraz w wodzie. Do pięcioosobowej grupy należy usuwanie różnych zapór na rzece, wycinanie krzaków i drzew zarastających koryto Bolszewki i kanału rzeki Redy. Prace oczyszczania brzegów rzek na terenie gminy Wejherowo potrwają do końca roku.

fot. rzekareda.bnx.pl

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku, dla którego wykonywane są prace, zakłada oczyszczenie rzek na odcinku ponad 30 km. Dotychczas uporządkowano ok. 8 km. Obecnie ekipa znajduje się na kanale rzeki Redy. Prace na Bolszewce zostały już w większości zakończone. Jeszcze w tym roku Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej planuje naprawę wałów przeciwpowodziowych w Kniewie oraz zbadanie den Bolszewki i Redy w celu ich przyszłorocznego odmulenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.