fot. archiwum: Policja poszukuje mordercy 13-letniej Izy

W poniedziałek na cmentarzu Komunalnym w Gdyni-Karwinach odbył się pogrzeb zamordowanej w ubiegły wtorek 13-letniej Izy. Przybyły tłumy mieszkańców.

Na cmentarz przy ul. Spokojnej w Gdyni przybyło kilkaset osób. Obok rodziców i krewnych byli również uczniowie ze szkoły Izy, przyjaciele z drużyny unihokeja,  nauczyciele i wielu mieszkańców Gdyni. – Dla nas czas stanął w miejscu – powiedziała mama Izy podczas pożegnania trzynastoletniej córki, brutalnie zamordowanej przed tygodniem w Gdyni-Dąbrowie.

Wydział Śledczy gdańskiej Prokuratury Okręgowej przejął od Prokuratury Rejonowej w Gdyni sprawę morderstwa 13-letniej Izy.  Policja nadal prosi o pomoc mieszkańców i oferuje nagrodę.

Gdańscy śledczy przejęli sprawę morderstwa 13-letniej dziewczynki „z uwagi na charakter śledztwa” oraz wiek poszkodowanej – informuje  Prokuratura Okręgowa. Dziewczynkę zamordowano we wtorek wieczorem. Nieoficjalnie wiadomo, że sprawca wykorzystał seksualnie i udusił dziewczynkę. Około godziny 20-tej Iza wracała do domu przy ul. Kolonia na gdyńskiej Dąbrowie. Właśnie odprowadziła koleżankę na przystanek autobusowy. Do zbrodni doszło, gdy od domu dzieliło ją nie więcej niż 300 metrów. Ciało dziewczynki znalazła ok. godz. 22 jej matka. Sprawca wciąż pozostaje na wolności. Pomorska policja utworzyła specjalną linię telefoniczną: 0-800-677-777. Pod tym numerem można przez całą dobę przekazać informacje w sprawie morderstwa. Wszystkie natychmiast są weryfikowane.

Osoba, która przyczyni się do zatrzymania sprawcy otrzyma od policji 10 tysięcy zł nagrody. – Zgłosiło się już kilkadziesiąt osób, jednak policja nie chce podawać żadnych szczegółów, by sprawca wiedział jak najmniej o przebiegu śledztwa.

fot. archiwum: Policja poszukuje mordercy 13-letniej Izy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.