fot. uklo.co

Są już pierwsze środki na zakup nowoczesnych składów pociągów. Dzięki temu za 3 lata po polskich torach mają jeździć pociągi Pendolino, które osiągną prędkość 220 km/h. Pozwoli to pasażerom dojechać w 2,5 godziny z Gdyni do Warszawy.

– PKP Intercity ma już pierwsze pieniądze na sfinansowanie zakupu dwudziestu nowoczesnych składów typu Pendolino – poinformował prezes spółki Janusz Malinowski. -Rząd udzielił gwarancji dla kredytu, zaciąganego w Europejskim Banku Inwestycyjnym. Miesiąc później (18 sierpnia) podpisano ostateczną umowę z Centrum Unijnych Projektów Transportowych (CUPT) na dofinansowanie projektu ze środków unijnych – dodał Malinowski.

fot. uklo.co

Wartość projektu wynosi 1956 mln zł, dofinansowany zostanie w kwocie 794 mln zł. Finansowanie projektu zapewniają po połowie EBI i CUPT.

–  Zakup tych 20 pociągów umożliwi danie pasażerom najwyższego standardu, estetycznych i przestronnych wnętrz oraz komfort podróżowania – zaznaczył Janusz Malinowski.

Pociągi będą się składały z trzech klas: z klasy biznes (trzy czteroosobowe przedziały), z klasy pierwszej (45 miejsc) oraz klasy drugiej (345 miejsc). Ceny biletów będą oscylować w granicach od 60 do 150 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.