fot. sxc.hu
Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni zaprasza na zajęcia „Audiodeskrypcja krok po kroku – warsztaty z zakresu tworzenia audiodeskrypcji do produkcji audiowizualnych”, które odbędą się w dniach 16-18 września w siedzibie fundacji (ul. Folwarczna 2).

Warsztaty adresowane są do wszystkich osób, które chciałyby zdobyć nowe kwalifikacje w pracy z osobami niewidomymi i niedowidzącymi. Poprowadzą je Tomasz Strzymiński i Barbara Szymańska, założyciele Fundacji Audiodeskrypcja – instytucji działającej na rzecz upowszechniania tej techniki w Polsce.

fot. sxc.hu

Zapisy na zajęcia przyjmowane są drogą mailową: biuro@festiwalgdynia.pl . Koszt trzydniowego szkolenia (18 godzin dydaktycznych) wynosi 250 zł. Projekt dofinansowany jest ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Audiodeskrypcja to nowatorska metoda werbalnego opisu treści wizualnych. W przypadku produkcji audiowizualnych technika polega na opisywaniu przez lektora poszczególnych scen filmu czy też spektaklu teatralnego. Dzięki zastosowaniu komentarza słownego niewidoma i niedowidząca publiczność zyskuje możliwość odbioru dzieł, które dotąd były poza jej zasięgiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.