W najbliższą niedzielę Wejherowo zaprasza na lekcję historii na świeżym powietrzu. Zarys historii średniowiecza, zwyczaje, kuchnię, architekturę będzie można poznać na pikniku organizowanym przez stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Kaszubska Droga” pod patronatem honorowym między innymi Prezydenta Miasta Wejherowa.

Impreza odbędzie się w Amfiteatrze Miejskim w Wejherowie i Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej. Na czas pikniku będzie można przenieść się do epoki średniego wieku, gdzie w wiosce historycznej posmakujesz kuchni z tamtego okresu, obejrzysz wystawę rzemiosła oraz pokazy atrakcji historycznych regionu. Ekspozycje dworów i pałace północnego Pomorza i Kaszub oraz między innymi planszowe obrazujące stanowiska archeologiczne, w tym cmentarzyska kurhanowe i grodziska na terenie Pomorza. Te i inne atrakcje czekać będą w godzinach od 16:00 do 18:30.

O 18:30 rozpocznie się Bitwa – widowisko plenerowe w wykonaniu Bractwa Rycerskiego KERIN z Gniewa. W programie między innymi palenie chaty, pokazy broni, strojów rycerskich, strzelanie ze średniowiecznych kuszy itp.

Od godziny 20.00 do 23.00 zaplanowane są koncerty zespołów muzycznych „Trygław”, „M 22” oraz „Timur i jego drużyna”. Podczas imprezy zaprezentują się również, stowarzyszenia, gminy, instytucje kultury województwa pomorskiego, stoiska agroturystyczne oraz bractwa rycerskie i stowarzyszenia historyczne województwa pomorskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.