fot. grzegorzturnau.pl

Powiat kartuski zaprasza na III Festiwal Przyjemności Muzycznych, który odbędzie się w dniach 19 -20 sierpnia 2011r., w Ostrzycach. Wystąpią m.in. Edyta Geppert oraz Grzegorz Turnau.

W piątek 19 sierpnia festiwal rozpocznie zespół The Moongang  – zespół założony został w 2009 roku przez młodych chociaż już doświadczonych trójmiejskich muzyków. W jej skład wchodzą: Joanna Knitter, Piotr Góra, Karol Kozłowski, Marcin Wądołowski, Hubert Świątek oraz Roman Badeński. Zespół czerpie inspiracje z wielu gatunków, takich jak soul, blues, jazz, czy funky. Jego charakter z jednej strony wyznacza szacunek do blues – rockowej tradycji, z drugiej jednak ciągła chęć eksperymentowania, dzięki czemu ich aranżacje cechuje świeżość i nowatorstwo. Następnie na scenie pojawi się Krzysztof Kiljański z zespołem – związany głównie z piosenką poetycką – autorską, którą uprawiał między innymi z formacją EX Nonet, zdobywając nagrody i wyróżnienia m.in. na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, został też Laureatem Fryderyka w kategorii wokalista roku.

fot. grzegorzturnau.pl

Na zakończenie wieczoru wystąpi prawdziwa gwiazda polskiej sceny muzycznej Edyta Geppert – piosenkarka zaprezentowała się po raz pierwszy szerszej publiczności w 1984. Jest jedyną polską piosenkarką, która do tej pory otrzymała trzykrotnie Grand Prix na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu – 1984 – „Jaka róża, taki cierń”, 1986 – „Och, życie kocham cię nad życie” i 1995 – „Idź swoją drogą”.

Drugi dzień Festiwalu rozpocznie Tomasz Steńczyk – laureat festiwalu Łagodne Spotkania Muzyczne, po nim na scenie zaprezentuje się Tomasz Olszewski z zespołem – polski poeta, pieśniarz, kompozytor. Jest laureatem Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej OPPA (pierwsza nagroda), Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”, Spotkań Poetyckich im. Edwarda Stachury (Nagroda Publiczności). Następnie na scenie zagości Renata Przemyk piosenkarka której  nikomu przedstawiać nie trzeba, jej piosenki : „Babę zesłał Bóg”, „Protest Dance”, „Ostatni z zielonych”, „Zero”, „Bo jeśli tak ma być” ,wielokrotnie gościły na pierwszych miejscach muzycznych list przebojów.

Na zakończenie festiwalu wystąpi znany krakowski bard – Grzegorz Turnau – artysta, który stworzył swój własny styl muzyczny i kompozycyjny, czasami nawiązujący do muzyki jazzowej, smooth jazzowej, także do dokonań Marka Grechuty. Do bardziej znanych utworów artysty należą m.in.: „Naprawdę nie dzieje się nic”, „Cichosza”, „Między ciszą a ciszą”, „Pamięć”, „Bracka”, „To tu, to tam”.

Koncerty prowadzi Krystyna Stańko, organizatorem imprezy jest Zarząd Powiatu Kartuskiego a realizatorem Wydział Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Kartuzach, przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Somoninie. Wstęp wolny.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.