fot. colosseum.com.pl

W Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Redzikowie ruszyła budowa pierwszej fabryki. Dzięki inwestycji wartej 14 milionów złotych powstanie ponad 100 miejsc pracy.

fot. colosseum.com.pl

Na budowę fabryki w strefie ekonomicznej na terenie podslupsiego Redzikowa zdecydował się szwedzki koncern meblowy.  – To jest pierwsza fabryka na terenie Redzikowa. Do tej pory w tej części strefy nic się nie działo. Trwało to długo, bo mieliśmy problemy z ustaleniem  własności gruntów później z uzbrojeniem – mówi Mirosław Kamiński, prezes Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Słupsku.  Do końca 2012 roku na czterohektarowej działce powstanie hala i budynki administracyjne o łącznej powierzchni ponad 11 tysięcy metrów kwadratowych. Budowa fabryki będzie kosztować 14 mln złotych. W zakładzie produkującym meble biurowe i systemy regałowe znajdzie pracę ponad 100 osób. Nowa inwestycja bardzo ucieszyła dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Słupsku.

– Mamy w ewidencji 104 stolarzy meblowych, a także wielu pracowników pokrewnych zawodów na przykład 30 tapicerów meblowych – mówi Paweł Kądziela, z-ca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Słupsku.

Na terenie Strefy Ekonomicznej w Redzikowie zezwolenie na działalność ma już siedem firm. Wiadomo już, że dwa kolejne koncerny rozpoczną budowę fabryk w przyszłym roku. To jednak prawdopodobnie dopiero początek wielkich inwestycji w Strefie. Na razie strefa w Redzikowie ma 60 ha. Wkrótce będzie powiększona o kolejne 80 ha, więc będzie miała 140 ha. W Polsce i na Pomorzu jest niewiele tak atrakcyjnych i dużych terenów do tego uzbrojonych –  wyjaśnia  Mirosław Kamiński. W Słupskiej Strefie Ekonomicznej, położonej na terenie pięciu powiatów, działa 50 firm, które zatrudniają trzy i pół tysiąca osób. Łącznie zainwestowały ponad miliard złotych.

fot. gk: Takie meble powstawać będą w Słupsku

1 KOMENTARZ

  1. Zbigniew Banek – Wybitny specjalista i ekspert w dzidzinie zarządzania, marketingu, bankowosci oraz doskonały doradca biznesowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.