mat. prasowe

Wszyscy, którzy podejrzewają w sobie gen pierwotnego człowieka lub chcą – dosłownie –  zbliżyć się do natury mogą wziąć udział w I Marszu Neandertala i przejść 7,5 km leśnymi ścieżkami w Gdyni – na bosaka! Marsz odbędzie się w niedzielę (7 sierpnia). Start o godz. 10.00 przy wiacie, która znajduje się  na przedłużeniu ul. Wolności, ok. 300 m od jej granicy z lasem. 

mat. prasowe

Uczestnicy przejdą szlakiem niebieskim pomiędzy leśnymi wiatami informacyjnymi znajdującymi się w Nadleśnictwie Gdańsk w rejonie gdyńskich dzielnic: Grabówek i Działki Leśne. Trasa wiedzie malowniczymi ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, a wokół roztaczają się widoki na gdyński port i oczywiście lasy.

W około dwugodzinnym marszu mogą wziąć udział wszyscy. Dozwolone wspomaganie się kijkami – zwykłymi i nordic walking, maczugami, a nawet kośćmi dinozaurów (posiadanymi legalnie).

Neandertalczycy, którzy dotrą do mety będą mogli odcisnąć w glinie swoją stopę. Ślad zostanie utrwalony na wieki i wmurowany w aleję Marszu Neandertala (w dzielnicy Działki Leśne).

Zgłaszać można się internetowo na stronie: www.marszneandertala.pl lub w dniu zawodów w biurze startowym, które otwarte będzie w godz. 8.00-9.30. Młodzież między 16 a 18 rokiem życia powinna mieć pisemną zgodę rodzica lub prawnego opiekuna. Dzieci mogą maszerować pod opieką osoby dorosłej.

Wpisowe wynosi 15 zł. Koszt pamiątkowego odcisku stopy to również 15 zł. Płatność w dniu imprezy przy zgłoszeniu lub potwierdzeniu udziału w biurze zawodów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.