XV Rajd Rowerowy im. Stanisława Kądzieli już za nami

31 lipca 2017r. | Drukuj

29 lipca br.  XV Jubileuszowy Rajd Rowerowy Osób Niepełnosprawnych im. St. Kądzieli zgromadził na starcie przed Starostwem Słupskim 178 uczestników. Głównym organizatorem w tym roku był Dom Pomocy Społecznej w Machowinku oraz Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Przyjaciel” działające przy DPS. Współorganizatorami byli: DPS w Lubuczewie, Machowinie oraz Klub Turystyki Rowerowej i Pieszej „Bezkres” z Ustki.

Fot. Jan Maziejuk

Fot. Jan Maziejuk

Rajd rozpoczął  wraz z organizatorami i synem Śp. Stanisława Kądzieli- Pawłem-honorowy patron Starosta Słupski p. Zdzisław Kołodziejski, który tradycyjnie był jego czynnym uczestnikiem do samej mety w Machowinku. Trasa wiodąca głównymi leśnymi drogami liczyła tym razem 32 km i ze względu na liczne zabłocenia, po ostatnich deszczach, do łatwych nie należała. Mimo to pokonali ją wszyscy uczestnicy od najmłodszej Zojki i Artura (7 lat) po najstarszego 79-letniego uczestnika.

W Rajdzie uczestniczyli m. in.: Za-ca Prezydenta Miasta Słupsk Marek Biernacki oraz Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych słupskiego ratusza-p. Wioletta  Karwalska, dyrektorzy PCPR i MOPR w Słupsku p. Urszula Dąbrowska i Klaudiusz Dyjas. Wielu wybrało się w Rajd w rodzinnym gronie, tak jak członek zarządu Powiatu Słupskiego p. Paweł Lisowski.

Podczas pokonywania trasy na przystankach w DPS Lubuczewie oraz w DPS Machowinie, gdzie wszystkich witali mieszkańcy Domu, można było odpocząć, posilić się (pyszny smalec z ogórkiem kiszonym czy grochówka). Do mety w Machowinku peleton dotarł po godz. 15-tej witany przez szpaler cheerleaderek, mieszkanek i mieszkańców DPS.

Fot. Jan Maziejuk

Z rąk p. Starosty  główni Organizatorzy-dyrektorzy w Machowinku-p. Marek Król, Machowinie-p. Ewa Młynarczyk i Lubuczewie-p. Monika Bill, otrzymali z okazji jubileuszowej edycji gratulacje i pamiątkowe ryciny. Podczas finału ze specjalnym programem artystycznym wystąpił zespól „Promyczek’. Uczestnikom wręczono statuetki oraz prezenty przygotowane przez Mieszkańców DPS. W czasie pikniku serwowano pyszne jedzenie. Uczestnicy biorący udział w licznych konkursach otrzymywali cenne nagrody. Dzięki pozyskanym sponsorom najcenniejsze-rower męski (nagroda zespołowa) trafił do zwycięskiej drużyny z DPS w Lubuczewie, rower damski wygrała w konkursie Kornelia.

Nagrody otrzymali najmłodsi i najstarsi uczestnicy-m.in. bilety na Festiwal Legend Rocka w Dolinie Charlotty.

Prowadzący oprawę muzyczna p. Piotr Kozłowski, wśród uczestników wyłonił lipcowego 15-sto latka, który z okazji 15-tej edycji również otrzymał nagrodę.

Nie tylko dzieciom smakowały lody-tradycyjny prezent od Lodziarni Chomczyńscy w Ustce oraz okazały tort zamówiony przez organizatorów.

Fot. DPS Machowinko

Dyrektor DPS Machowinko p. Marek Król dziękował wszystkim uczestnikom Rajdu za wspaniała atmosferę wymieniając wielokrotnie sponsorów: PFRON, Hartmann, Serkol, MitPol, Bank Zachodni WBK, Mira, Lody Chomczyńscy, Dolina Charlotty, piekarnia „Domin’, Dziękował za pomoc Policji oraz  niezawodnemu zespołowi DPS Machowinko, a także wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania XV edycji Rajdu.

Fot. DPS Machowinko


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz