Fot. Jan Maziejuk

29 lipca br.  XV Jubileuszowy Rajd Rowerowy Osób Niepełnosprawnych im. St. Kądzieli zgromadził na starcie przed Starostwem Słupskim 178 uczestników. Głównym organizatorem w tym roku był Dom Pomocy Społecznej w Machowinku oraz Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Przyjaciel” działające przy DPS. Współorganizatorami byli: DPS w Lubuczewie, Machowinie oraz Klub Turystyki Rowerowej i Pieszej „Bezkres” z Ustki.

Fot. Jan Maziejuk
Fot. Jan Maziejuk

Rajd rozpoczął  wraz z organizatorami i synem Śp. Stanisława Kądzieli- Pawłem-honorowy patron Starosta Słupski p. Zdzisław Kołodziejski, który tradycyjnie był jego czynnym uczestnikiem do samej mety w Machowinku. Trasa wiodąca głównymi leśnymi drogami liczyła tym razem 32 km i ze względu na liczne zabłocenia, po ostatnich deszczach, do łatwych nie należała. Mimo to pokonali ją wszyscy uczestnicy od najmłodszej Zojki i Artura (7 lat) po najstarszego 79-letniego uczestnika.

W Rajdzie uczestniczyli m. in.: Za-ca Prezydenta Miasta Słupsk Marek Biernacki oraz Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych słupskiego ratusza-p. Wioletta  Karwalska, dyrektorzy PCPR i MOPR w Słupsku p. Urszula Dąbrowska i Klaudiusz Dyjas. Wielu wybrało się w Rajd w rodzinnym gronie, tak jak członek zarządu Powiatu Słupskiego p. Paweł Lisowski.

Podczas pokonywania trasy na przystankach w DPS Lubuczewie oraz w DPS Machowinie, gdzie wszystkich witali mieszkańcy Domu, można było odpocząć, posilić się (pyszny smalec z ogórkiem kiszonym czy grochówka). Do mety w Machowinku peleton dotarł po godz. 15-tej witany przez szpaler cheerleaderek, mieszkanek i mieszkańców DPS.

Fot. Jan Maziejuk

Z rąk p. Starosty  główni Organizatorzy-dyrektorzy w Machowinku-p. Marek Król, Machowinie-p. Ewa Młynarczyk i Lubuczewie-p. Monika Bill, otrzymali z okazji jubileuszowej edycji gratulacje i pamiątkowe ryciny. Podczas finału ze specjalnym programem artystycznym wystąpił zespól „Promyczek’. Uczestnikom wręczono statuetki oraz prezenty przygotowane przez Mieszkańców DPS. W czasie pikniku serwowano pyszne jedzenie. Uczestnicy biorący udział w licznych konkursach otrzymywali cenne nagrody. Dzięki pozyskanym sponsorom najcenniejsze-rower męski (nagroda zespołowa) trafił do zwycięskiej drużyny z DPS w Lubuczewie, rower damski wygrała w konkursie Kornelia.

Nagrody otrzymali najmłodsi i najstarsi uczestnicy-m.in. bilety na Festiwal Legend Rocka w Dolinie Charlotty.

Prowadzący oprawę muzyczna p. Piotr Kozłowski, wśród uczestników wyłonił lipcowego 15-sto latka, który z okazji 15-tej edycji również otrzymał nagrodę.

Nie tylko dzieciom smakowały lody-tradycyjny prezent od Lodziarni Chomczyńscy w Ustce oraz okazały tort zamówiony przez organizatorów.

Fot. DPS Machowinko

Dyrektor DPS Machowinko p. Marek Król dziękował wszystkim uczestnikom Rajdu za wspaniała atmosferę wymieniając wielokrotnie sponsorów: PFRON, Hartmann, Serkol, MitPol, Bank Zachodni WBK, Mira, Lody Chomczyńscy, Dolina Charlotty, piekarnia „Domin’, Dziękował za pomoc Policji oraz  niezawodnemu zespołowi DPS Machowinko, a także wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania XV edycji Rajdu.

Fot. DPS Machowinko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.