fot. port.gdynia.pl / T. Urbaniak

W czwartek (28 lipca) w Gdyni gościli attache ds. transportowych w Stałych Przedstawicielstwach krajów unijnych przy Komisji Europejskiej, przedstawiciele Komisji Europejskiej oraz Sekretariatu Generalnego Rady Europejskiej. Celem wizyty było pokazanie na przykładzie gdyńskiego portu jak rozwijają się porty europejskie.

Grupa 40 osób miała okazję poznać strategię rozwoju Gdyni, a przede wszystkim portu morskiego, a także rozwój elementów systemów, służących bezpieczeństwu ruchu morskiego na akwenach przylegających do Gdyni. Wizytę na prośbę Ministerstwa Infrastruktury przygotowały wspólnie: Urząd Miasta Gdyni, Zarząd Morskiego Portu w Gdyni S.A. i Urząd Morski w Gdyni. Wizyta ekspertów ds. transportu, w okresie debaty nad modyfikacją sieci Trans-Europejskiej Sieci Transportowej (TEN-T), jest szczególnie ważna. W Gdyni rozbudowywana i modernizowana jest infrastruktura transportowa i logistyczna – umożliwiając powstanie nowych połączeń komunikacyjnych miasta oraz rozwój usług na rzecz pasażerów i ładunków.

fot. port.gdynia.pl / T. Urbaniak

Gdynia uczestniczy też w ważnych projektach europejskich służących poprawie dostępności komunikacyjnej. Równocześnie rozwijany jest potencjał naukowo-badawczy, wysokie technologie – szczególnie w logistyce, transporcie publicznym, ochronie środowiska, a także miejska infrastruktura komunikacyjna, łącząca obszar portu – w tym stocznie – z siecią tras międzynarodowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.