Autem za 1000 złotych z Polski do Szkocji w szczytnym celu. Akcja z myślą o dzieciach z domów dziecka. Ciekawa i pełna wrażeń inicjatywa.

W miniona sobotę z Wejherowa wyruszyły 3 auta: Fiat 125p, Łada 2104 i Skoda 105L, to te same ekipy, które startowały rok temu. Inicjatorem wejherowskich drużyn jest prezes Małego Trójmiasta Kaszubskiego Leszek Glaza.

Impreza organizowana jest w szczytnym celu. Pomysłodawcy wypraw Złombol połączyli wyprawę starymi autami ze zbiórką pieniędzy na dzieci z domów dziecka. Co roku powstaje dokładna trasa z regulaminem przejazdu. Każdy może wziąć udział w projekcie.

Samochody, które biorą udział w Złombol-u stają się nośnikiem reklam, wpisów darczyńców. W ten sposób odbywa się zbiórka pieniędzy, każdy fragment auta może być zagospodarowany przez firmę, osobę, tekstem, logo, zdjęciem. Koszt samochodu, który uczestniczy w wyprawie nie może przekroczyć 1000 złotych, organizatorzy nie zapewniają pomocy w przypadku awarii auta, każdy musi liczyć na siebie i na swojego „złomka”, który w założeniu ma dotrzeć na metę.

W tym roku trasa, jaką obrali organizatorzy to Katowice – Loch Ness w Szkocji. Jak zapowiadają inicjatorzy wyprawy Złombol jest ekstremalną wyprawą bez jakiegokolwiek wsparcia z strony organizatorów :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.