fot. sxc.hu

Nowy system szybkiego przekazu informacji w gminie Wejherowo. Systemem Alcetel służy mieszkańcom informując ich o zagrożeniach, czy też o ważnych wydarzeniach z tego obszaru.

Gmina Wejherowo wprowadziła na swoim terenie system Alcetel. Ma on służyć mieszkańcom w przypadku konieczności przekazania ważnych komunikatów. System zaczyna działać w momencie gdzie liczy się szybki przekaz informacji do wielu odbiorców.

fot. sxc.hu

– Celem systemu jest informowanie przede wszystkim o nadchodzącym niebezpieczeństwie. I jeśli pomożemy chociaż jednej osobie, to jest on wart tego, żebyśmy go dalej utrzymywali – mówi kierownik Referatu Zarządzania Kryzysowego.

Centralnym nadawcą jest w tym wypadku Gmina Wejherowo. Aby usprawnić komunikację, gminę podzielono na północ, południe i tereny zalewowe. Wiadomość jest bezpłatna, odbiorca nie ponosi żadnych kosztów w trakcie otrzymania informacji. Kosztuje jedynie rejestracja swojego numeru w telefonicznej bazie mieszkańców. Po rejestracji wiadomość wysyłana jest bezpośrednio na telefon komórkowy i stacjonarny. Informacja może dotyczyć np. podniesienia stanu wód, burz, śnieżyc, awarii, przerw w dostępach prądu czy wody. Również wiadomość może mieć przekaz informujący o wydarzeniach organizowanych przez gminę (festyny, koncerty itp.).

Aby otrzymywać komunikat z gminy wystarczy zadzwonić, wysłać sms-a lub wypełnić formularz na stronie www.alcetel.pl/wejherowo. W ten sam sposób można w każdej chwili wyrejestrować się z bazy.

System działa od półtorej miesiąca. Zarejestrowanych jest w nim około czterysta osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.