15 lipca jest światowym dniem bez telefonu. Czy ktoś dzisiaj jest w stanie zostawić swój telefon w domu wychodząc chociażby na chwilę? Technologia poszła naprzód dając nam możliwość ciągłego kontaktu z innymi w każdym miejscu o każdej porze.

Pierwszy telefon komórkowy, przypominający walizkę, został wyprodukowany przez szwedzka firmę Ericsson w 1956 roku i ważył 40 kilogramów. Kolejną próbę, siedemnaście lat później w Nowym Jorku, podjęła firma Motorola – telefon przypominał wielkością cegłę i ważył już dużo mniej, bo 0,8 kilograma.

fot. sxc.hu

Obecnie komórka jest nieodłącznym atrybutem w pracy i w domu. Telefony różnią się wielkością, kolorem czy funkcjami. Firmy prześcigają się wprowadzając coraz to nowsze technologie i udogodnienia. Wizualnie nie przypominają tych sprzed kilkudziesięciu lat, są coraz cieńsze i lżejsze.

Czytaj także: Dźwiganie toreb ze sklepu – to przeszłość! >>

Według opublikowanego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej w 2010 roku raportu wynika, że 84,0% Polaków deklaruje posiadanie telefonu komórkowego. Zarówno wadą jak i zaletą może być ciągłe posiadanie go przy sobie :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.