Zabawy kolckami Lego w gmachu zabytkowego ratusza. Dlaczego nie! Gdańsk oferuje nietypową wystawę dla dzieci i starszych miłośników duńskich klocków.

Nietypowa wystawa w Muzeum Historycznym Miasta Gdańska. „Dlaczego nie klocki Lego?” to wystawa eksponatów wykonanych z popularnych klocków Lego. Wśród nich nawiązania do Gdańska, a w tym nadbrzeże z żurawiem, Długi Targ i sam pomnik Neptuna. Ponadto zobaczyć tu można wykonane z setek kolorowych klocków pojazdu kosmiczne, pociągi, a nawet całe miasteczka. Niesamowite wrażenie robi także odtworzone pole bitwy z II wojny światowej z czołgami i walczącymi żołnierzami.

A wszytko to dzięki pasji jaką podzielają czlonkowie polskigo klubu dorosłych fanów Lego LUGpol, którzy już od 2004 roku tworzą imponujące eksponaty z tysięcy malutkich klocków.

– Mamy już na koncie pierwsze sukcesy, takie jak zwycięstwa w międzynarodowych konkursach budowlanych, przybywa nowych członków, a przede wszystkim cechuje nas ogromny zapał i entuzjazm. – piszą o sobie na oficjalnym forum klubu – Są wśród nas miłośnicy różnych serii produkcyjnych Lego, różnym wieku i z
różnych miast, a łączy nas wszystkich wspólna pasja.

Wystawa w Ratuszu Miasta Gdańska przy ul. Długiej potrwa do połowy września.

1 KOMENTARZ

  1. Byłem na tej wystawie, chociaż już dawno temu. Widziałem bardzo kreatywne zestawy. Na połączenia klocków i pomysły mógłbym patrzeć i patrzeć.

    Wystawę organizował Lugpol – zrzeszenie fanów dorosłych Lego – bardzo mili ludzie. Mówili o wystawie,prezentowanych modelach, trudnościach w zdobyciu elementów. Bardzo ciekawie.
    Ja polecam za to też sklep internetowy z Gdańska, gdzie klocki lego, w tym też duplo, są w najlepszej cenie w trójmieście i inie tylko. duży wybór Lego. Polecam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.