fot. Radio Gdańsk

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji powołała nowe zarządy  Radia Gdańsk, Radia Koszalin i Radia Szczecin. Na Kaszubach publicznymi rozgłośniami rządzą dziennikarze z Trójmiasta – w Gdańsku Lech Parell, a  w Koszalinie i Słupsku – Piotr Ostrowski.

fot. Radio Gdańsk

 

Prezesem Radia Gdańsk został wczoraj  Lech Parell, a członkiem zarządu tej rozgłośni Zdzisław Koszlak – poinformowała rzecznik Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Katarzyna Twardowska.

ot. DB: Lech Parell - nowy prezes Radia Gdańsk

Obaj byli rekomendowani przez Radę Nadzorczą Radia Gdańsk. Lech Parell jest dziennikarzem z wieloletnim stażem. W latach 90 był zastępcą kierownika Redakcji Informacji w Radiu Gdańsk. Pracował też jako zastępca redaktora naczelnego „Dziennika Bałtyckiego”.  Zdzisław Koszlak jest prawnikiem. Przez ostatnie 20 lat pracował w wydawnictwach prywatnych.

fot. DB: - Będzie więcej Kaszub na antenie - zapewnia prezes Piotr Ostrowski

Kilka dni wcześniej KRRiT powołała na stanowisko prezesa Radia Koszalin Piotra Ostrowskiego z Gdyni, a na członka zarządu Cezarego Szewczyka. Ostrowski przez miniony rok piastował już funkcję prezesa i redaktora naczelnego RK poprzedniej kadencji. Wcześniej przez 14 lat pracował w TVP, min. był kierownikiem redakcji w Koszalinie, Słupsku i Gdańsku, a następnie dyrektorem gdańskiego oddziału TVP. Cezary Szewczyk z Radiem Koszalin jest związany od 1994 r. Pracował w redakcji informacji, od 2004 r. był  kierownikiem tej redakcji.

W Szczecinie prezesem publicznego radia został Adam Rudawski . Tam zarząd będzie na razie jednoosobowy. Rudawski jest doktorem nauk ekonomicznych i rektorem Wyższej Szkoły Zarządzania w Szczecinie. W Radiu Szczecin pracował w latach 1994 – 2006. Najpierw był dyrektorem ekonomicznym rozgłośni, potem jej wiceprezesem.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.