fot. gk

W Gdyńskim Ośrodku Kultury Kaszubsko – Pomorskiej otwarto wystawę fotograficzną zatytułowaną ” Z roweru widać lepiej – Kaszuby w obiektywie Małgorzaty Czajka – Stelmaszewskiej”.

fot. gk

 

Autorką zdjęć jest Małgorzata Czajka Stelmaszewska, z zawodu lekarz diabetolog, a z zamiłowania fotografik. Jej niezwykła pasja odkrywania  mało uczęszczanych miejsc, zanikających już obiektów  kaszubskiej kultury materialnej i zakątków przyrody dokumentowana obiektywem, zaowocowała zbiorem artystycznie doskonałych, a merytorycznie bardzo wartościowych zdjęć. Wystawa składa się ona z ośmiu plansz, pogrupowanych tematycznie, na których można zobaczyć, stare młyny, drewniane kościoły, zapomniane stacyjki i przystanki kolejowe, kaszubskie chaty  i piękne pejzaże. Każda plansza jest wyposażona w mapkę, określającą gdzie dane obiekty się znajdują, a także krótką charakterystykę danego miejsca, czy historii  prezentowanego obiektu.  – Po obejrzeniu tej wystawy,  ma się ochotę wsiąść jak ich autorka na rower, czy  za kierownicę i wyruszyć w plener, co na progu wakacji jest propozycją nie do odrzucenia – mówi Teresa Hoppe, wiceprezes Zarządu Głównego  ZKP , która otworzyła  wernisaż.
Wystawa powstała staraniem Gdyńskiego Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego, przy udziale  Miejskiej Biblioteki Publicznej i  przy wsparciu finansowym Gminy Miasta Gdynia. Wystawa będzie czynna do końca sierpnia.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.