fot. materiały prasowe

Gimnazjaliści z Somonina nie ograniczają się do nudnego programu zajęć szkolnych. Polepszają swoje umiejętności w ramach projektu „Rozwój przez kompetencje”.

Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II w Somoninie bierze udział w projekcie „Rozwój przez kompetencje” współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczniowie, wspólnie ze swoimi opiekunami realizują główne założenie projektu, który ma na celu rozwój wiedzy oraz umiejętności z danego obszaru, a także poprawę zdolności komunikacyjnych i wykorzystywanie ICT w  nauce. W projekcie biorą udział dwie grupy liczące po 10 uczniów, które prezentują kompetencje matematyczno-przyrodnicze.

fot. materiały prasowe

Uczniowie pierwszej grupy na specjalnie przygotowanym spotkaniu zaprezentowali temat: „Moja droga do szkoły”. Wydawałoby się, że to nic nadzwyczajnego… a jednak. Gimnazjaliści zaprezentowali prędkość, czas przejścia i długość trasy, które poznawali doświadczalnie. Pokazali przygotowane filmiki, których stworzenia i wykorzystania nauczyli się właśnie podczas zajęć w ramach projektu. Druga grupa przekonywała nas jak ważna jest energia w naszym życiu, jak powstaje, i jak możemy ją oszczędzić. Uczniowie eksperymentowali we własnych domach, pokazując, że warto pamiętać o wyłączaniu urządzeń z kontaktów.

Projekt to nie tylko zajęcia w szkole – opiekunowie organizują wycieczki takie jak udział w Bałtyckim Festiwalu Nauki czy pokazanie, że wiedzę o przyrodzie i jej wyjątkowości nie trzeba daleko szukać – czasem wystarczy spojrzeć za okno albo wybrać się na spacer w pobliskie okolice.

fot. materiały prasowe

Udział w projekcie to również możliwość korzystania z nowoczesnego sprzętu dydaktycznego jak tablica interaktywna, w którą szkoła została wyposażona przez partnera COMBIDATA Poland sp.z.o.o. oraz materiałów e-learningowych dostępnych na portalu projektu. Ponadto uczniowie biorą udział w wykładach naukowych, które są wygłaszane przez kadrę dydaktyczną uczelni wyższych. Wszystkie te działania nie miałby szansy zaistnieć, gdyby nie zaangażowanie opiekunów Pani Ryszardy Kurek i Pana Krzysztofa Czapiewskiego, a także Pani Dyrektor Wiczling Waltraud, której gabinet zawsze jest otwarty dla uczniów i nauczycieli.

Na twarzy uczniów rysują się uśmiechy, tworzą zwarte grupy, w których jest potencjał. Naszym małym badaczom życzymy samych ciekawych przygód w poszukiwaniu wiedzy i satysfakcji z jej nabywania.  Projekt realizuje Uniwersytet  w Białymstoku w Partnerstwie z Combidata Poland sp. z.o.o.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.