fot. gdansk.pl

Europejską Stolicą Kultury w 2016 roku zostanie Wrocław. Taką decyzję przedstawiono wczoraj podczas konferencji prasowej z udziałem ministra Bogdana Zdrojewskiego. W finałowej rywalizacji odpadły cztery miasta, w tym także Gdańsk, za którym optowało wielu mieszkańców Pomorza.

Wczorajsza decyzja Komisji Selekcyjnej pod przewodnictwem Manfreda Gaulhofera była rozczarowaniem dla mieszkańców Pomorza. Niestety to nie Gdańsk przez 12 miesięcy 2016 roku będzie nosił miano Europejskiej Stolicy Kultury wspólnie z jednym z hiszpańskich miast (Burgos, Las Palmas, Kordobą San Sebastian, Segowią lub Saragossą). Tez zaszczytny tytuł, a co za tym idzie półtora miliona euro z unijnej kasy, otrzyma Wrocław i to tam odbędą się wspaniałe wydarzenia kulturalne.

 

fot. gdansk.pl

Decyzja taka wzbudziła rozczarowanie. – Szkoda, że nie wygrał Gdańsk – skomentowała decyzję pani Joanna z Gdańska – Ominie nas wiele ciekawych wydarzeń, których często brakuje w naszym regionie. A do Wrocławia nie jest już tak łatwo się wybrać.

Podczas konferencji wspomniano, że tak naprawdę wszystkie miast są zwycięzcami. Minister Zdrojewski apelował do wszystkich konkursowych miast o realizowanie swoich programów – Miasta zostaną za to nagrodzone – wspomniał minister kultury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.