fot. gk

Województwo pomorskie liderem rynku turystycznego. W 2010 roku region odwiedziło 4,5 tys. turystów. Sukces o tyle duży, że w żadnym innym regionie liczba ta nie przekroczyła 4 tys.

Zgodnie z danymi Instytutu Turystyki w zeszłym roku nasze województwo przodowało pod względem liczby odwiedzających je turystów. Pomorskie odwiedziło 4,5 tys. osób. Żadne inne województwo w Polsce nie przekroczyło 4 tys.

fot. gk

Główne walory regionu to zdecydowanie morze i nadbałtyckie plaże. Niemniej coraz częściej obserwuje się wzrost zainteresowania turystów nowymi atrakcjami w innych częściach województwa. Są to chociażby groby wielkich mistrzów krzyżackich na Zamku w Kwidzynie oraz Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, które corocznie odwiedza po 400 tys. turystów. Coraz większą popularnością cieszy się także wieża widokowa w Gniewinie, z której każdego roku korzysta 100 tys. osób.

fot. gk

Specjaliści twierdzą, że w bieżącym roku najprawdopodobniej padnie kolejny rekord. Do sukcesu województwa ma się przyczynić także kampania promocyjna „Pomorskie – nabierz kolorów”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.