fot. Gmina Kościerzyna

Wiemy już jak będą wyglądały tablice, które już niedługo będą witały gości i mieszkańców gminy Kościerzyna. Projekt, wybrany z kilkunastu propozycji, budzi jednak sporo kontrowersji.

Gmina Kościerzyna rozstrzygnęła konkurs na projekt tzw. witacza, a więc tablicy, która ustawiona na krańcach miasta, witać będzie turystów i mieszkańców oraz zachęcać do skorzystania z walorów tego miejsca. Wśród dziewiętnastu propozycji, które wpłynęły do Zakładu Sportu, Kultury i Turystyki komisja konkursowa wybrała projekt Marka Lenca , który jej zdaniem w najpełniejszym stopniu spełniał założenia konkursowe.

 

fot. Gmina Kościerzyna

Na projekcie witacza widnieje podobizna maskotki gminy w otoczeniu jezior i lasów. Zawiera on także hasło „zwolnij i odpocznij”, które zachęca do skorzystania z oferty tego miejsca. Taki witacz jednak nie każdemu się podoba. Na forach internetowych prowadzona jest zagorzała dyskusja, w której internauci negatywnie oceniają zwycięski projekt. Ich zdaniem koncepcja taka jest nieco zaściankowa, wręcz groteskowa.  Zdaniem wielu taka forma witacza odpowiednia jest tylko w sezonie wakacyjnym. Władze gminy mówią, że decyzja już zapadła i planują przygotowanie witaczy, które staną przy sześciu drogach wjazdowych.

fot. UM Słupsk: Dla porównania: witacz w Słupsku promujący kolekcję dzieł Witkacego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.