Adam Darski, szerzej znany jako Nergal, wkrótce stanie przed sądem. Lider black metalowej grupy Behemoth, trzy lata temu na koncercie w gdyńskim klubie Ucho podarł Biblię. Grożą mu dwa lata więzienia.

Podczas koncertu, Darski nazwał kościół katolicki „zbrodniczą sektą”, podarł Biblię, a jej strzępy rozrzucił ze sceny. Prokuratura w Gdyni zajęła się sprawą i przygotowała akt oskarżenia po doniesieniu Ryszarda Nowaka, szefa Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami.

[youtube_sc url=http://youtu.be/i2t9NWbai_k]

Darski nie poczuwa się do odpowiedzialności. – Nie zamierzałem nikogo obrażać, a incydent z Biblią był formą wyrazu artystycznego, wpisaną w koncert grupy – powiedział podczas przesłuchania w prokuraturze.

Sąd Rejonowy w Gdyni uznał wyjaśnienia Nergala za wiarygodne i nie dopatrując się przestępstwa umorzył sprawę. Prokurator złożył zażalenie, a we wrześniu ubiegłego roku, Sąd Okręgowy w Gdańsku zadecydował, że proces powinien się odbyć, ponieważ decyzja niższej instancji była przedwczesna. Istotne w sprawie jest ustalenie, czy znieważenie uczuć religijnych może dotyczyć osób, których nie było na koncercie.

Proces rozpocznie się pod koniec czerwca. Wcześniej było to niemożliwe z powodu choroby Darskiego. Dopiero teraz lekarze wydali zaświadczenie, że po przeszczepie szpiku, muzyk może stanąć przed sądem.

5 KOMENTARZE

 1. po pierwsze, grają death metal, black przestali grać dobrych parę lat temu…
  po drugie, byłem na tym koncercie. było epicko.
  chędożyć tych, których to uraziło.

 2. A po trzecie nie „Behemot” tylko „Behemoth”, pozdrawiam rzetelność redaktorów.
  Po czwarte – wideo jest nagrywane niezgodnie z zasadami koncertu
  Po piąte – gdyby nie to wideo nikt by nic o tym nie wiedział
  Po szóste – prawo jest niesprawiedliwe. Dwa lata więzienia można dostać również za gwałt czy też „delikatną” korupcje. Gdzie proporcja? Nie wiem.

 3. Hehe ta muzyka brzmi jak by była długa kolejka do kibla i już nie mogli wytrzymać bo ich sranie spinało :D kompletna bez nadzieja :/ chętnie bym tego złamasa ze snajperki zlikwidował :/ za to co zrobił

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.