Radość piłkarzy Arki po jednej z bramek / źródło: arka.gdynia.pl

Piłkarze Lechii Gdańsk i Arki Gdynia zgodnie wygrali swoje mecze przed własną publicznością po 2:1 w 28. kolejce ekstraklasy piłkarzy nożnych. Gdańszczanie pokonali Lecha Poznań pozbawiając go szans na grę w europejskich pucharach, z kolei gdynianie odprawili z kwitkiem Polonię Bytom dzięki czemu opuścili strefę spadkową.

Lechia przegrywała po bramce Bartoszcza Ślusarskiego w 35. minucie meczu. Prowadzenie Lech utrzymywał bardzo długo, bo do 78. minuty, kiedy skutecznie rzut karny wyegzekwował Abdou Razack Traoré. Stodwadzieścia sekund później ponownie napastnik biało-zielonych trafił do bramki rywala, z tym, że po akcji z gry.

Skrót Lechia Gdańsk – Lech Poznań

Arkowcy myśląc o utrzymaniu statusu drużyny ekstraklasy musieli wygrać spotkanie z Polonią Bytom, która również walczy o ligowy byt. Podopieczni Frantiska Straki zaczęli od mocnego uderzenia, bowiem już po czterech minutach prowadzili za sprawę bramki autorstwa Macieja Szmatiuka. Goście z Górnego Śląska zdołali wyrównać (gol Emila Drozdowicza), jednak ostatnie słowo należało do piłkarzy z Trójmiasta. Bardzo cenne trzy punkty dała gdynianom bramka Litwina Tadasa Lubakusa.