Już w najbliższy weekend Muzeum w Lęborku, Lęborskie Bractwo Historyczne oraz Urząd Miejski w Lęborku zapraszają do udziału w średniowiecznej Nocy Muzeów. W tym roku Noc Muzeów odbędzie się pod hasłem „Polowanie na czarownice”.


W programie m.in. KONKURS z nagrodami na najciekawszy strój średniowieczny – mogą to być np. rycerze, halabardnicy, giermkowie, paziowie, królowe, księżniczki, damy dworu, zakonnicy, mnisi, mniszki, asceci, mieszczanie, pielgrzymi, kaci, wędrowni aktorzy i kuglarze, błazny, wiedźmy, zielarki, czarownice.

Miejscem imprezy będzie nie tylko budynek Muzeum, ale także dziedziniec za budynkiem oraz Baszty – nr 24 (ul. Derdowskiego), nr 27 (ul. Basztowa) i nr 32 (u zbiegu ul. Korczaka i Reja).

Na uczestników NOCY MUZEÓW czeka wiele atrakcji, jak chociażby zwiedzanie baszt, kosztowanie potraw średniowiecznych, pokazy walk rycerskich, tańców średniowiecznych, podziwianie uzbrojenia i kostiumów rycerskich, a dla dzieci – archeologiczna skrzynia skarbów w baszcie nr 27 (ul. Derdowskiego), film 3D „Średniowieczne obwarowania Lęborka” i wiele innych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.