Komisja Europejska zgodziła się na podwyższenie o 15% przyszłorocznych limitów połowowych na bałtyckie dorsze.  O tyle samo zmniejszą się jednak połowy śledzi.

Fot.: www.sanawia.waw.pl

 

Jest zgoda Unii Europejskiej na większe połowy dorszy na Bałtyku w przyszłym roku, natomiast obcięte zostały limity połowowe śledzi, szprotów i dzikich łososi. Tak zdecydowali unijni ministrowie rybołówstwa podczas wczorajszych wieczornych negocjacji w Luksemburgu.

Na Bałtyku Wschodnim, gdzie przede wszystkim łowią dorsze polscy rybacy, limity zostały zwiększone o 15 procent. Unijni ministrowie zgodzili się na to, bo eksperci uznali, że stan zasobów dorszy w Bałtyku poprawił się.

Fot.: www.rybobranie.pl

Alarmują jednak, że pogorszyła się sytuacja ze śledziami, szprotami i dzikimi łososiami, dlatego zapadła decyzja o redukcji kwot. W przyszłym roku połowy śledzi na Bałtyku Centralnym, gdzie głównie łowią nasi rybacy zostaną ograniczone o 15 procent.

Unijne kraje odrzuciły tym samym propozycje Komisji Europejskiej, by zredukować połowy aż o jedną trzecią. O tyle natomiast będą zredukowane limity na Bałtyku Zachodnim. Jeśli chodzi o połowy szprotów, to zostaną zmniejszone o 24 procent, natomiast dzikich łososi o 15 procent.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.