fot. namonciaku.pl: Nergal wspiera akcję dawców szpiku

Na Skwerze Kościuszki w Gdyni trwa akcja „Dzień Dawcy Szpiku dla Macieja i innych”, podczas której można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. Akcję wspiera Nergal, muzyk, który niedawno sam poszukiwał dawcy i przeszedł przeszczep.

fot. namonciaku.pl: Nergal wspiera akcję dawców szpiku

W liczącym ponad 15 mln osób światowym rejestrze lekarzom nie udało się  znaleźć dawcy szpiku dla ciężko chorego Macieja Bukowskiego z Gdyni. Bliscy i przyjaciele mężczyzny zwrócili się o pomoc do Fundacji DKMS Polska, która po brawurowej akcji Doroty Rabczewskiej – Dody jesienią ubiegłego roku znalazła dawcę dla Nergala, czyli Adama Darskiego. Przyjaciele Macieja Bukowskiego mają nadzieję, że ten szczęśliwy scenariusz uda się powtórzyć. Fundacja DKMS Polska wraz z władzami miasta zorganizowała na gdyńskim skwerze Kościuszki (niedziela w godz. 12-20) „Dzień Dawcy Szpiku dla Macieja i innych”. Nergal, znany muzyk metalowy, który sam niespełna pół  roku temu przeszedł przeszczep szpiku, wspiera tę akcję i jest dziś na Skwerze Kościuszki w Gdyni.

Kim jest Maciej Bukowski? Mówi o sobie – „Mam 46 lat. Jestem pogodny i otwarty na życie oraz innych ludzi. Aktywne spędzanie wolnego czasu jest tym, co lubię robić najbardziej. Uwielbiam piłkę nożną, dlatego też jestem zagorzałym kibicem Arki Gdynia. Moją pasją jest żeglarstwo i powiązana z tym sportem marynistyka. Mam kochającą rodzinę i to ona stanowi najważniejszą część mojego życia. Moi bliscy wspierają mnie we wszystkim, co robię. Wspierają mnie również w walce z chłoniakiem, z którym zmagam się od dawna”.

 

fot. Maciej Bukowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.