Fot. www.miasto.puck.pl

Pucka Akademia Przedszkolaka to najlepszy pomysł w obszarze rozwoju wykształcenia i kompetencji w regionach – tak twierdzą  władze województwa  pomorskiego.

„Wsparcie na starcie – Pucka Akademia przedszkolaka” to projekt współfinansowany ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Przeznaczony jest dla dzieci w wieku 3-5 lat z terenu miasta Pucka. Zakładał on stworzenie punktów z bezpłatna, pięciodniową opieką przedszkolną i pedagogiczną. W ramach projektu oferowano również atrakcyjną edukację, m.in. zajęcia z języka kaszubskiego i rytmiki, a także pomoc specjalisty logopedy.

Projektem objęto 97 dzieci podzielonych na cztery grupy. Na jego potrzeby otwarte zostały dwa punkty przedszkolne przy Al. Lipowej oraz na Placu Wolności w Pucku.

Fot. www.miasto.puck.pl

Projekt zyskał duże poparcie i przychylność rodziców najmłodszych mieszkańców Pucka. Duże zainteresowanie, liczny udział w spotkaniach informacyjnych, a także uśmiechy na twarzach przedszkolaków w trakcie uroczystych inauguracji świadczą o doskonałym wpasowaniu się projektu w realia miasta.

Inicjatywa puckiego magistratu zyskała również uznanie władz województwa. Projekt „Wsparcie na starcie – Pucka akademia Przedszkolaka” otrzymał główną nagrodę w konkursie „Europejski Fundusz Społeczny w województwie pomorskim – ciekawe pomysły, dobre praktyki” edycja 2010.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.