Elektrownia w Żarnowcu / fot. wikipedia

O alternatywnych rodzajach energii, a przede wszystkim o energii atomowej dyskutować będzie forum zrzeszające samorządy i organizacje zainteresowane przyszłością energetyczną Pomorza. Powołana w dniu wczorajszym grupa ma za zadanie stworzyć podstawy i możliwości merytorycznego sporu.

Powołane w dniu wczorajszym Forum Dialogu i Współpracy Województwa Pomorskiego „Energia i Samorządność” stwarza podwaliny otwartej, szerokiej dyskusji, która w merytoryczny sposób odnosić się będzie do problemów pomorskiej energetyki. Zainicjowana przez wojewodę Romana Zaborowskiego i marszałka Mieczysława Struka grupa docelowo składać się będzie z pomorskich samorządów, ale także przedstawicieli świata nauki, ekologów i wszystkich organizacji zainteresowanych problemem pozyskiwania energii. Już teraz swój akces zgłosiła m.in. Politechnika i Uniwersytet Gdański, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz liczne urzędy i gminy.

Elektrownia w Żarnowcu / fot. wikipedia

Pomysł zakłada organizowanie comiesięcznych spotkań – dyskusji. W planach są także wykłady i prelekcje, konferencje i warsztaty dla uczniów. Forum zamierza stworzyć regionalne centrum informacyjne oraz internetowy portal energetyczny. Nawiązana zostanie współpraca z gminami związanymi z energetyką jądrową. Siedzibą forum ma być PSSE.

Z założenia inicjatywa stworzyć ma możliwość otwartej i równej debaty na temat szeroko pojętej energetyki w regionie. – Forum nie będzie promować tylko jednego rodzaju energetyki – zapowiedział marszałek  Mieczysław Struk. – Chcemy stworzyć ramy do debaty publicznej.

Oczywisty jest jednak fakt, że będzie ono główną przestrzenią komunikacyjną do dyskusji na temat niezwykle emocjonującej energetyki atomowej i elektrowni w Żarnowcu. Pierwsze robocze spotkanie członków forum odbędzie się 13 maja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.