ZUK opiekuje się zwierzętami

31 marca 2011r. | Drukuj

Zakład Usług Komunalnych w Wejherowie opiekuje się bezdomnymi zwierzętami. W ramach porozumienia z Urzędem Miasta trwa to już ponad 7 lat. Ostatnio ZUK otrzymał nowe wyposażenie, który zapewni zwierzętom lepsze warunki.

fot. zukwejherowo.pl

Pracownicy Zakładu Usług Komunalnych w Wejherowie już od siedmiu lat opiekują się bezdomnymi zwierzętami z terenu administracyjnego miasta. Na podstawie porozumienia z Urzędem Miasta ich obowiązki obejmują wyłapywanie, przetrzymywanie i przewóz do schroniska. Opieka nad zwierzętami odbywa się całą dobę, dlatego też pracownicy ZUK współpracują z lekarzami weterynarii, którzy udzielają pomocy chorym podopiecznym.

W marcu br. Zakład Usług Komunalnych otrzymał nowe wyposażenie, które wpłynie na poprawę warunków bezdomnych zwierząt. Są to dwa nowe kojce oraz budy, które zakupił Urząd Miasta w Wejherowie. Zwiększona liczba kojców (łącznie jest ich teraz pięć) pozwoli na zmniejszenie częstotliwości wywozów zwierząt do schroniska.

fot. zukwejherowo.pl

 


Opublikowano w: Wejherowo
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz