Pomorski naukowiec doceniony

28 marca 2011r. | Drukuj

Prestiżowa nagroda dla pomorskiego naukowca. Prof. Krzysztof Skóra, szef Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii UG w Helu, został pierwszym laureatem European Cetacean Society Conservation Award.

fot. psig.com.pl

Wybitne wyróżnienie przyznawane za propagowanie wiedzy i za badania dotyczące morskich ssaków w Morzu Bałtyckim oraz działania na rzecz ochrony przyrody otrzymał pomorski naukowiec prof. Krzysztof Skóra, szef Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu, która powstała z jego inicjatywy w 1992 roku. Profesor był jednym z pięciu kandydatów nominowanych do tego wyróżnienia. Nagrodę European Cetacean Society Conservation Award laureat otrzymał podczas jubileuszowej konferencji European Cetacean Society w Kandyksie w Hiszpanii.

Stowarzyszenie ECS jest największym i najstarszym stowarzyszeniem działającym na rzecz ochrony morskich ssaków na starym kontynencie. Pierwotnie działania naukowców i organizacji skupiały się na problemach wielorybów, delfinów i morświnów. Obecnie działalność ECS rozszerza się na zagadnienia dotyczące fok, uchatek i morsów. Podstawowym narzędziem stowarzyszenie są wnioski wypływające z najnowszych badań.


Opublikowano w: PuckWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze