Dama dostała pracę w… policji

02 marca 2011r. | Drukuj

Po specjalistycznym szkoleniu w gdyńskiej komendzie policji rozpoczęły pracę dwa nowe psy. Foksterier Dama specjalizuje się w wyszukiwaniu narkotyków, zaś owczarek niemiecki Dower to pies patrolowo-tropiący. Od teraz policjantów w Gdyni wspomaga siedem  czworonogów.    

fot. KWP w Gdańsku

 Po pięciu miesiącach szkolenia do Komendy Miejskiej Policji w Gdyni wróciły dwa specjalistyczne psy, które wraz ze swoimi opiekunami przeszły kursy w Centrum Szkolenia Policji w Sułkowicach. Foksterier krótkowłosy Dama ze swoim opiekunem asp. Edytą Jankowską przeszły kurs  tropienia narkotyków. Natomiast owczarek niemiecki Dower z opiekunem st. post. Patrykiem Mielewczykiem szkolili się w zakresie działań prewencyjnych oraz tropienia ludzkich śladów. Oba szkolenia zakończyły się egzaminem, który psy zdały pomyślnie.  

 

fot. KWP w Gdańsku

Wraz z Damą i Doverem w Komendzie Miejskiej Policji w Gdyni służy siedem specjalistycznych psów. Każdy z nich posiada swojego indywidualnego opiekuna. Dwa foksteriery, a właściwie dwie suki, specjalizują się w  wyszukiwaniu zapachów narkotyków. Cztery owczarki niemieckie są psami patrolowo-tropiącymi. Jest też jeszcze nieprzeszkolony labrador, który w przyszłości ma specjalizować się w wyszukiwaniu materiałów wybuchowych.

 

Fot. KWP w Gdańsku


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz