Aleksandra Dulkiewicz prezydentem Gdańska

04 marca 2019r. | Drukuj

W niedzielę, 3 marca, gdańszczanie wybierali gospodarza swojego miasta. Wygrała Aleksandra Dulkiewicz, która uzyskała 82,22 procent poparcia. To pierwsza kobieta, która obejmie urząd prezydenta Gdańska. Jej kandydaturę wspierali czołowi pomorscy samorządowcy, w tym prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

fot. gdynia.pl

Przedterminowe wybory w Gdańsku odbyły się w związku z wygaśnięciem mandatu prezydenta tego miasta po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza. Podano już oficjalne wyniki. Wybory wygrała Aleksandra Dulkiewicz, która otrzymała 82,22 procent poparcia. Jej kontrkandydatami byli: Grzegorz Braun, który zdobył 11, 86 procent głosów wyborców oraz Marek Skiba. Jego poparło z kolei 5,92 procent osób biorących udział w głosowaniu. Frekwencja wyniosła ponad 48 procent.

Dulkiewicz ogłosiła swój start w wyborach 22 stycznia, podczas konferencji prasowej na gdańskiej Ołowiance. Towarzyszyli jej wtedy współpracownicy oraz czołowi pomorscy samorządowcy, który wspierali jej kandydaturę.

Aleksandra Dulkiewicz – urodziła się 10 lipca 1979 roku w Gdańsku. Z wykształcenia jest prawniczką. Jednak wybrała drogę samorządową. Była miejską radną Platformy Obywatelskiej. Podczas ostatnich wyborów samorządowych, które odbyły się w październiku 2018 roku, startowała z list komitetu Wszystko dla Gdańska. Po wyborach została wiceprezydent miasta ds. polityki gospodarczej. Po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza pełniła obowiązki prezydenta Gdańska.


Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj takżeNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze