Aleksandra Dulkiewicz prezydentem Gdańska

04 marca 2019r. | Drukuj

W niedzielę, 3 marca, gdańszczanie wybierali gospodarza swojego miasta. Wygrała Aleksandra Dulkiewicz, która uzyskała 82,22 procent poparcia. To pierwsza kobieta, która obejmie urząd prezydenta Gdańska. Jej kandydaturę wspierali czołowi pomorscy samorządowcy, w tym prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

fot. gdynia.pl

Przedterminowe wybory w Gdańsku odbyły się w związku z wygaśnięciem mandatu prezydenta tego miasta po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza. Podano już oficjalne wyniki. Wybory wygrała Aleksandra Dulkiewicz, która otrzymała 82,22 procent poparcia. Jej kontrkandydatami byli: Grzegorz Braun, który zdobył 11, 86 procent głosów wyborców oraz Marek Skiba. Jego poparło z kolei 5,92 procent osób biorących udział w głosowaniu. Frekwencja wyniosła ponad 48 procent.

Dulkiewicz ogłosiła swój start w wyborach 22 stycznia, podczas konferencji prasowej na gdańskiej Ołowiance. Towarzyszyli jej wtedy współpracownicy oraz czołowi pomorscy samorządowcy, który wspierali jej kandydaturę.

Aleksandra Dulkiewicz – urodziła się 10 lipca 1979 roku w Gdańsku. Z wykształcenia jest prawniczką. Jednak wybrała drogę samorządową. Była miejską radną Platformy Obywatelskiej. Podczas ostatnich wyborów samorządowych, które odbyły się w październiku 2018 roku, startowała z list komitetu Wszystko dla Gdańska. Po wyborach została wiceprezydent miasta ds. polityki gospodarczej. Po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza pełniła obowiązki prezydenta Gdańska.


Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj takżeNajnowsze artykuły

Uroczysta gala podsumowująca 3. Międzyszkolny Konkurs ,,MŁODZI DLA DEMOKRACJI’’
LCK Fregata zaprasza na Danfoss Kino Letnie w Lęborku
Laureat tegorocznego „Fryderyka” zagra w Lęborku
Historia nad Słupią, czyli V Słupski Festiwal Historyczny
Wójt Potęgowa wiceprezesem ogólnopolskiego stowarzyszenia samorządowców
Kaszubska Gala Kulinarna-poznaj kaszubskie potrawy
Wolontariusze z żonkilami wyruszą po datki dla lęborskiego hospicjum
Pomorskie Pola Nadziei już w weekend

Najnowsze komentarze